Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Cherry Chen Ms. Cherry Chen
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
Henan Shunbang Chemical Industry CO.,Ltd

Henan Shunbang Chemical Industry CO.,Ltd

cherrychen@shunbangchem.com

86-0371-61171109

Henan Shunbang Chemical Industry CO.,Ltd
HomeПроизводиТитаниум диоксид (TIO2)

Титаниум диоксид (TIO2) (Total 42 Products)

Категории на производи од Титаниум диоксид (TIO2) , ние сме специјализирани производители од Кина, Титаниум диоксид , Диоксид на титаниум Тио2 добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Титаниум диоксид Tio2 R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Правење хартија Рутил диоксид од титаниум / TIO2

Единечната цена: USD 2000 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 2000 / Ton

Пакување: 25 кг / торба

Опис на производот ТИТАНИУМ ДИОКСИД РУТИЛ Technical index TiO2 % 94min Rutile content %
Бели пигменти на титаниум диоксид анатаза Tio2

Единечната цена: USD 1900 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 1900 / Ton

Пакување: 25 кг / торба

Опис на производот АНАТАЗА НА ТИТАНИУМ ДИОКСИД TECHENICAL INDEX Item Index TiO2 content,wt%
Диоксид од титаниум во бела боја на пигмент за пластични бои

Единечната цена: USD 1900 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 1900 / Ton

Пакување: 25 кг / торба

Опис на производот ТИТАНИУМ ДИОКСИД РУТИЛ Воведување на рутил на титаниум диоксид рутил пигмент од титаниум диоксид произведен од цирконија, алумина неорганска и органска третирана површина, дизајниран да дава добрата белина. одличен сјај. висока...
Диаксид на титаниум Анатаза за пластична боја

Единечната цена: USD 1900 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 1900 / Ton

Опис на производот Анатаза титаниум диоксид Анатаза титаниум диоксид произведен со процес на сулфат. Врз основа на напредна технологија, таа активно се третира со единствена технологија за дисперзија на површината од страна на додавање на неоргански...
Пластична употреба на титаниум диоксид / рутил титаниум диоксид

Пакување: 25кг / торба

Опис на производот Рутал на титаниум диоксид Рутал на титаниум диоксид произведен со процес на сулфат и испорачан како парична казна, сув прав, кои се неоргански премачкани со Al2O3 & SiO2 и специјална органска површина третирани да имаат и...
Титаниум диоксид за обложување на пластична гума

Единечната цена: USD 1900 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 1900 / Ton

Пакување: 25кг / торба

Опис на производот Направивме хемиска суровина за 30 години. Освен титаниум диоксид, ние исто така имаме ПВЦ смола, парафински восок, PE восок, парафински восок, стабилизатор, стеаринска киселина и така натаму. Едношалтерското купување може да...
Користена пластика бел пигмент со титаниум диоксид рутил

Пакување: 25кг / торба

Опис на производот Титаниум диоксид Рутал на титаниум диоксид произведен со процес на сулфат и испорачан како парична казна, сув прав, кои се неоргански премачкани со Al2O3 & SiO2 и специјална органска површина третирани да имаат и добри оптички...
Пигмент за висококвалитетен рутил титаниум диоксид за индустрија

Единечната цена: USD 1900 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 1900 / Ton

Пакување: 25 кг / торба

Опис на производот ТИТАНИУМ ДИОКСИД РУТИЛ Воведување на рутил на титаниум диоксид рутил пигмент од титаниум диоксид произведен од цирконија, алумина неорганска и органска третирана површина, дизајниран да дава добрата белина. одличен сјај. висока...
Титаниум диоксид Рутил Tio2 за хартија

Единечната цена: USD 1900 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 1900 / Ton

Пакување: 25кг / торба

Опис на производот Оценка на титаниум диоксид рутил Рутил титаниум диоксид е повеќенаменски титаниум диоксид од типот рутил, погоден за внатрешна и надворешна примена. произведени од цирконија, алуминиум неоргански и органски третирани со површина...
Бели пигменти Титаниум диоксид Рутил одделение

Единечната цена: USD 1900 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 1900 / Ton

Пакување: 25кг / торба

Опис на производот Титаниум диоксид произведени од процесот на сулфат и се испорачуваат како парична казна, сув прав, кои се неоргански премачкани со Al2O3 & SiO2 и специјална органска површина третирани да имаат и добри оптички својства и...
Белиот пигмент од титаниум диоксид рутил

Единечната цена: USD 2000 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 2000 / Ton

Пакување: 25кг / торба

Опис на производот Титаниум диоксид Рутал на титаниум диоксид произведен со процес на сулфат и испорачан како парична казна, сув прав, кои се неоргански премачкани со Al2O3 & SiO2 и специјална органска површина третирани да имаат и добри оптички...
Anatase Tio2 / Anatase Titanium диоксид кој се користи на пластика

Единечната цена: USD 2000 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 2000 / Ton

Пакување: 25 кг / торба

Опис на производот Титаниум диоксид анатаза DHA-100 Титаниум диоксид анатаза А-100 е одделение за општа употреба, се користи за обработка на сулфурна киселина, нерастворлив во вода, Карактеристики стабилни хемиски својства. Бел изглед, добар сјај,...
Прашок од титаниум диоксид анатаза

Единечната цена: USD 2000 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 2000 / Ton

Пакување: 25 кг / торба

Опис на производот Титаниум диоксид Анатаза титаниум диоксид произведен со процес на сулфат. Врз основа на напредна технологија, таа активно се третира со единствена технологија за дисперзија на површината од страна на додавање на неоргански адитиви...
Бели пигменти титаниум диоксид анатаза за пластика

Единечната цена: USD 2000 / Ton

Min.Order Единечната цена
1 Ton USD 2000 / Ton

Пакување: 25 кг / торба

Опис на производот Титаниум диоксид Анатаза титаниум диоксид произведен со процес на сулфат. Врз основа на напредна технологија, таа активно се третира со единствена технологија за дисперзија на површината од страна на додавање на неоргански адитиви...
Титаниум диоксид рутилен одделение TIO2 наночестички

Пакување: 25KG / BAG

Титаниум диоксид е бел неоргански пигмент со нетоксичен, најдобар непроир, најдобра белина и осветленост. Се смета дека е бел пигмент од црево во моментов. Белата титаниум има силна адхезија и не е лесно да се подложат на хемиски промени. Секогаш е...
Anatase Tio2 Titanium Dioxide HS Code

Пакување: 25 кг / торба

Титаниум диоксидот е бел неоргански пигмент со нетоксичен, најдобар заматеност, најдобра белина и осветленост. Се смета дека е бел пигмент од црево во моментов. Титаниумското бело има силна адхезија и не е лесно да се подложат на хемиски промени....
Суровина Тио2 диоксид на титаниум

Пакување: 25KG / BAG

Титаниум диоксид е бел неоргански пигмент со нетоксичен, најдобар непроир, најдобра белина и осветленост. Се смета дека е бел пигмент од црево во моментов. Белата титаниум има силна адхезија и не е лесно да се подложат на хемиски промени. Секогаш е...
Конкурентна цена титаниум диоксид рутил за сликање

Пакување: 25 кг / торба

Титаниум диоксидот е бел неоргански пигмент со нетоксичен, најдобар заматеност, најдобра белина и осветленост. Се смета дека е бел пигмент од црево во моментов. Титаниумското бело има силна адхезија и не е лесно да се подложат на хемиски промени....
Цена на пигмент на титаниум диоксид

Пакување: 25KG / BAG

Титаниум диоксид е бел неоргански пигмент со нетоксичен, најдобар непроир, најдобра белина и осветленост. Се смета дека е бел пигмент од црево во моментов. Белата титаниум има силна адхезија и не е лесно да се подложат на хемиски промени. Секогаш е...
Индустриски одделение пигмент диоксид со висока чистота од титаниум

Пакување: 25 кг / торба

Титаниум диоксидот е бел неоргански пигмент со нетоксичен, најдобар заматеност, најдобра белина и осветленост. Се смета дека е бел пигмент од црево во моментов. Титаниумското бело има силна адхезија и не е лесно да се подложат на хемиски промени....
Цена за употреба на хартија за титаниум диоксид

Пакување: 25 кг / торба

Титаниум диоксидот е бел неоргански пигмент со нетоксичен, најдобар заматеност, најдобра белина и осветленост. Се смета дека е бел пигмент од црево во моментов. Титаниумското бело има силна адхезија и не е лесно да се подложат на хемиски промени....

Кина Титаниум диоксид (TIO2) Добавувачи

Тоа е бел неоргански пигмент со нетоксичен, најдобар непроир, најдобра белина и осветленост и се смета за најдобар бел пигмент во светот денес. Белата титаниум има силна адхезија, не е лесно да се менува хемиски и секогаш е бела. Широко се користи во облоги, пластика, производство на хартија, мастило за печатење, хемиски влакна, гума, козметика и други индустрии. Има висока точка на топење, а се користи и за правење огноотпорни стакло, глазура, емајл, глина, лабораториски прибор отпорни на висока температура, итн.

Нови Продукти

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање